Obsah

 

V rámci projektu Mikroregionu Hvozdnice „Mapování kulturních a přírodních hodnot mikroregionu …“  bychom Vám rádi představili výstavu s názvem:
 
 
„Necháme to tak?“
 
Výstavu můžete shlédnout:
do 14.4. 2011 ve vstupních prostorách ZŠ ve Slavkově,
od 18.4. do 5.5. v kostele v Deštném,
od 6.5. do 20.5. v Oticích,
od 21.5 do 9.6. na zámku v Litultovicích,
od 10.6. do 13.6. v Uhlířově,
od 14.6. do 21.6. na ZŠ Mladecko,
od 22.6. do 30.6. v obecním domě ve Štáblovicích.
 
Výstava se prostřednictvím velkoformátových komentovaných fotografií ohrožených památek ptá po důvodu, proč je tak velké množství sakrálních památek v České republice ve velice zuboženém stavu.
 
Současně se můžete podívat, jak jsou na tom památky na území Mikroregionu Hvozdnice. Na dvou plakátech uvidíte ukázky vybraných obnovených a udržovaných, ale také již zaniklých nebo ohrožených památek na území obcí mikroregionu.
 Evropa investuje do venkovských oblastí
Hlavní motivací výstavy je obnovení vztahu lidí k sakrálním stavbám i jiným památkám. Výstava se obrací ke všem, v jejichž okolí se nalézá zchátralá památka, zapomenutý křížek, kaplička či jiný objekt, který by zasluhoval ochranu, péči, obnovu, využití, zkrátka nějakou pozornost. Výstava je podporou pro všechny, kteří váhají se do něčeho pustit a poděkováním pro všechny, kdo již začali.
 
Inspirativní podívání přejí
členové občanského sdružení VITAREGIO o.s. a občanského sdružení o.s. Za Opavu.
Poděkování patří občanskému sdružení Zachraňme dominanty z Višňové za laskavé zapůjčení výstavy, a obcím Mikroregionu Hvozdnice za podporu a pomoc při realizaci výstavy.
 
Katalog k výstavě ke stažení zde:  katalog
Leták - Mikroregion Hvozdnice ke stažení zde: Leták
 
 výstava ve Slavkově